Ogłoszenia rolnicze w Rolnicze24.com

ogłoszenia rolnicze

Typ:
Województwo:
Kategoria:
Cena: od do
Podkategoria:
tylko ze zdjęciem
Ilość ogłoszeń: 27305
Na portalu rolnicze24.com znajdziesz najlepsze ogłoszenia rolnicze pośród których znajdziesz: maszyny rolnicze, kombajny, środki ochrony, a także ciągniki rolnicze ogłoszeniodawców z całego kraju!

 

Kategorie Ogłoszeń Rolnych
Sprzedam

Sum afrykański, jesiotry - hodowla

Reklama
 
Zdjęcia do ogłoszenia
Treść Ogłoszenia

Względy koniunkturalne w ostatnich latach ograniczają sprzedaż karpia towarowego – rynek poszukuje nowych gatunków ryb do konsumpcji bezpośredniej jak i przetwórstwa.
Szansą rozszerzenia asortymentu produkcji rybackiej jest poszukiwanie nowych gatunków ryb - takim gatunkiem jest niewątpliwie sum afrykański.
Sum afrykański ma ważną cechę przydatną w intensywnym chowie, a mianowicie zdolność uzupełniającego oddychania tlenem atmosferycznym.
Dojrzałość płciową osiąga w wieku 6-10 miesięcy.
Sum afrykański ma mięso o małej zawartości tłuszczu i wysokiej zawartości białka. Jest doskonały pod względem smakowym, dietetycznym i kulinarnym. Jego walorem jest wysoka wydajność technologiczna mięsa w postaci tuszki, jak i filetu.
Trwające kilkanaście lat prace, doświadczenia pozwoliły w pełni opanować technologię chowu tej atrakcyjnej dla rynku konsumenta ryby.
W placówkach naukowych, zakładach badawczych prowadzono i prowadzi się wiele eksperymentów i badań związanych z chowem i tuczem suma afrykańskiego. Prowadzone badania, doświadczenie ( jeszcze nielicznych) krajowych producentów zachęca do podjęcia tej gałęzi rybactwa.
Biorąc pod uwagę atrakcyjność chowu suma afrykańskiego, odporność na niekorzystne warunki środowiskowe, możliwość chowu w obiektach zamkniętych, wysoką wydajność – podjęcie produkcji na różną skalę (od małych obiektów poprzez duże obiekty wielkotowarowe) stanowić będzie niebagatelne źródło dochodów dla przyszłych producentów.
Od Państwa samych zależy, czy (często niewykorzystane, opustoszałe, nie przynoszące dochodów) obiekty gospodarcze staną się źródłem sukcesu.
 Chów suma można prowadzić w dużych zagęszczeniach, zdecydowanie większych niż innych gatunków ryb słodkowodnych i osiągać wysokie wyniki produkcyjne , dochodzące do 250 – 400 kg z 1 m3 basenu.
 Rybę towarową o masie jednostkowej 800 – 1000 g można uzyskać w ciągu 6 – 8 miesięcy.
 Produkcję ryb można uruchomić w specjalnie do tego celu wybudowanych pomieszczeniach lub zaadaptowanych obiektach gospodarskich i przemysłowych (pieczarkarnie, chlewnie, kurniki, szklarnie itp.).
Należy też wspomnieć, że w obiektach do hodowli suma można również podjąć chów jesiotrów i suma europejskiego.
Zapraszamy na 2 -dniowe szkolenia z tego zakresu.
Zapraszamy do poznania naszej pełnej oferty szkoleń i kursów zawodowych na stronach:
www.aap-edukacja.plData dodania: 18/07/2012
Dane kontaktowe

Jerzy
Wrocław
DOLNOŚLĄSKIE

Tel.: 757890623
Tel.: nie podano

Wyślij zapytanie do ogłoszeniodawcy:
 
Imię i nazwisko:
Twój email:
Wiadomość lub zapytanie:
Podobne ogłoszenia
brak zdjęcia Oferuję
"Pozyskiwanie klientów na targach"
Zapraszamy na lipcowe szkolenie tylko dla branży AGRO - "Pozyskiwanie klientów na targach". Na Szkoleniu uzyskają Państwo informacje m.in. jak handlowiec powinien przygotować się do prezentacji, jak przyciągnąć uwagę klienta, jak zainteresować prezentowaną maszyną. Szkolenie odbędzie się w dniach 29-30.07.2013r. we Wrocławiu. Serdecz...

16/07/2013
brak zdjęcia Sprzedam
System HACCP
Doradztwo Biznesowe Consulting ? Tomasz Piątkowski. Pomagam w kontaktach z Urzędami i Firmami. Pomagam przy rurach gazowych i wodociągowych i słupach energetycznych. Reprezentuję przed Sanepidem. Pomagam wdrożyć system HACCP oraz Dobre Praktyki Higieniczne i Produkcyjne w przetwórstwie warzyw, kiszonek, gospodarstwach rolnych, przetwórniach, sklepach spo...

07/01/2012
brak zdjęcia Sprzedam
odzszkodowania
Jeśli na twojej działce budowlanej lub rolnej stoi słup lub biegnie podziemna instalacja ( gaz, woda), należy Ci się odszkodowanie. Zadzwoń, a dowiesz się więcej : 505107125 Dojeżdżamy do klienta ...

07/04/2012
Hodowla ślimaków w Grupach Producenckich - zdjęcie 1 Sprzedam
Hodowla ślimaków w Grupach Producenckich
Hodowla ślimaków to niewątpliwie ciekawe zajęcie dla osób dysponujących co najmniej terenem zielonym o pow.od 500m2 i niewielkim obiektem gospodarczym o pow. od 25m2. W Polsce hodujemy 3 gatunki ślimaków: ślimak afrykański duży, ślimak szary i od kilku lat wzrasta zainteresowanie hodowlą naszego rodzimego winniczka. Ślimakiem, na którego istnieje du...

08/02/2012
brak zdjęcia Sprzedam
Działanie 312 Tworzenie i Rozwój Mikroprzedsiębiorstw
W ramach tego działania wnioskodawcy mogą ubiegać się o dofinansowanie działalności do kwoty 300 tysięcy PLN. Future Concept to prężna i kreatywna grupa ekspertów i konsultantów, wdrażającą przyszłościowe rozwiązania. Współpracują z nami zarówno menedżerowie i konsultanci z wieloletnim doświadczeniem zawodowym w największych korporacjach, ...

26/02/2012
© rolnicze24.com. Mapa witryny. Wszelkie prawa zastrzeżone. Regulamin  |  Reklama  |  Zapytania  |  Miasta  |  Kontakt
Wykonanie: Strony www, Pozycjonowanie